אגדים group

מרכיבי BETTER HOME

את השיטה מנחים שלושה קווי ייסוד מהותיים:

  • חסכון באנרגיה
  • חסכון במים
  • איכות חיי הדיירים
תכנון מוקדם: הבסיס הראשוני לתכנון ירוק הוא העמדה נכונה של המבנה, תוך התאמתו למבנה השטח, תנאי האקלים המקומי, כיווני השמש וכיווני הרוחות.
תכנון נכון בשלב זה יהווה את אבן הייסוד ליצירת מבנה מגורים חסכוני באנרגיה, בריא ובר קיימא.
זהו השלב החשוב ביותר בכל התהליך – למעשה, מבנה מגורים שלא תוכנן החל מהשלב הרעיוני ההתחלתי כפרויקט אשר עתיד לקבל את אישור מכון התקנים לתקן 5281 , לא יוכל להשיב את הגלגל לאחור.
אנרגיה
התחשבות בכיווני האוויר, באור ובאקלים המקומי )בישראל בכלל ובאזור המגורים בפרט( מוביל לחסכון של עד 40% מעלויות החימום והמיזוג של הבית.
מבני המגורים הבנויים בשיטת BETTER HOME , מבוססים על תכנון נכון היוצר תשתית לבית מגורים, אשר חוסך באופן ניכר בהוצאות החודשיות של משפחה ממוצעת.
בידוד תרמי: בידוד קירות מעטפת המבנה, החלונות ומערכת הגג מונע את השפעת הטמפרטורות החמות של הקיץ הישראלי, שומר על טמפרטורה אחידה בתוך הבית ויוצר חיסכון רב באנרגיה בעת חימום וקירור הבית.
אוורורר: אוורור נכון נוצר מהעמדה נכונה של המבנה בשטח, המאפשרת פתיחת מרבית החלונות בבית בכיוון הרוח. האוורור טבעי יוצר תחלופה של אוויר בתוך המבנה עם אוויר צח מבחוץ, מקל על צינון פנים המבנה בקיץ ומועיל בהפחתת הלחות.
תאורה טבעית: תכנון נכון של המבנה מאפשר פתיחה נכונה לאור טבעי בשילוב הצללה מבלי ליצור סינוור וחימון יתר, ומוביל לחסכון באנרגיה לצורך תאורה ולאיכות חיים גבוהה יותר.
ציפוי L.E בחלונות הדירה אשר פונים לחזית הדרומית, אשר מונע את עליית הטמפרטורה הפנים דירתית, זאת מבלי לגרוע מכמות האור הנכנסת לדירה.
חדר כביסה חכם: בידוד חדר הכביסה באמצעות טיח תרמי בקירות הפנים מונע את חימום הבית כתוצאה מהחום הנפלט ממכונת הכביסה ומהמייבש בעת השימוש.
גופי תאורה חסכוניים: שימוש בגופי תאורה חסכוניים בשטחים המשותפים והציבוריים שמסביב לבניין, מגבירים את החיסכון בחשמל.

 

מים
הצורך לחסוך במים הוא נושא המשותף למשק הבית הפרטי, אשר מעוניין לחסוך בהוצאות המים של המשפחה, ובמקביל למדינה, אשר משקמת את מאגרי המים שלה. שיטת BETTER HOME נותנת לדייריה כלים, בעזרתם הם יוכלו לחסוך כמויות אדירות של מים (וכפועל יוצא גם כסף רב), זאת מבלי לפגום ולו במעט באיכות חייהם. התקנת חסכמים במקלחות ובברזים, יחד עם שימוש במיכלי הדחה דו כמותיים, מובילים יחדיו לחיסכון של עשרות ליטרים של מים ביום!!
איכות חיים
התכנון החכם והשימוש באמצעים חסכוניים באנרגיה ומים, מהווים את הרקע למטרה העיקרית של כל רוכשי הבתים באשר הם – שיפור איכות החיים, מגורים בסביבה ירוקה ונקייה מזיהומים, והבטחה לעתיד טוב יותר ובריא יותר, להם ולמשפחותיהם.
שמירה על הסביבה: שימוש בחומרי בנייה ממוחזרים ברובם, אשר אינם משחררים חומרים רעילים לחלל המגורים ואינם מכילים חומרים מסרטנים.
בידוד אקוסטי: יצירת אקוסטיקה משופרת בין הדירות ע"י שימוש בקירות הפרדה בתקן 1004 ו- 5281 , המונעים רעש ויוצרים סביבת מגורים שקטה ורוגעת.
תחבורה ירוקה: הכנה מראש של תשתית טעינת רכבים חשמליים בסמוך למבני המגורים.
שבילי אופניים: הקצאת שטחים לחניית האופניים בחצרות המבנים, ובנייה בקרבת שבילי רכיבה על אופניים.