אגדים group

בניה ירוקה

בנייה ידידותית לאדם ולסביבה

חברת אגדים גאה להציג את BETTER HOME – שיטת תכנון ובנייה המשלבת היבטים ירוקים וכלכליים, ומאפשרת סביבת חיים בריאה יותר וחסכון עצום במגוון רחב של אספקטים יומיומיים במשק הבית, זאת תוך מזעור הנזק הסביבתי שבבנייה. שיטת ה BETTER HOME מתחילה בהעמדה נכונה של המבנה, תוך התחשבות בנתונים קיימים כגון אקלים מקומי, כיווני השמש ומבנה טופוגרפי של השטח, ממשיכה באדריכלות חכמה המביאה לחיסכון אדיר בהוצאות ובאנרגיה ומסתיימת במבנה מגורים פונקציונאלי וחכם, המותאם לשרת את הדיירים ומעניק להם איכות חיים בסטנדרט גבוה ואיכותי. הבניינים הנבנים על ידי “אגדים” מקבלים אישור תכנון ממכון התקנים לתקן 5281 לבנייה ירוקה, ולאחר גמר הבנייה מקבלים תקן סופי לבנייה ירוקה.

 

תו תקן לבניה ירוקה

ת"י 5281, התקן הישראלי לבנייה ירוקה של המשרד להגנת הסביבה ומכון התקנים הישראלי, עומד ברמה אחת עם התקנים המובילים בעולם בתחום. התקן מכיל תשעה תחומים: אנרגיה, קרקע, מים, חומרים, בריאות ורווחה, פסולת, תחבורה, ניהול אתר הבנייה וחדשנות, אשר נכתבו ועובדו על ידי מומחי מכון התקנים, אנשי התכנון והביצוע בתחומי הבנייה השונים ובסיוע מומחים בינלאומיים לבנייה ירוקה.

איכות חיים

קונספט ה BETTER HOME שואף ליצור שילוב הרמוני בין בנייה ירוקה, אשר עושה שימוש במרכיבים ידידותיים לסביבה ע”פ תקן 5281 של מכון התקנים הישראלי, לבין הבנת צרכיו של הדייר ומשפחתו והתאמת היתרונות הרבים של תקן בנייה זה למיקסום נוחות חיי המשפחה, איכות חייהם של הדיירים ובריאותם. הקונספט מציג תפיסה מערכתית לתכנון, בנייה ותפעול בתי מגורים, אשר מיושמת החל משלב התכנון הראשוני ועד לשנים רבות אחרי האכלוס, וע”י כך יוצרת בית מגורים המעניק לדייריו אוויר נקי יותר, פרטיות רבה יותר, סביבה נקייה וירוקה יותר, אשר כולם יחדיו וכל אחד לחוד תורמים תרומה מכרעת לשיפור משמעותי באיכות החיים של כל בני המשפחה.

 

חסכון בהוצאות

חסכון באנרגיה, הנובע מתכנון ראשוני נכון וחכם המותאם לניצול מקסימלי של תנאי הסביבה, האקלים והאור הטבעי, מוביל באופן ישיר לחסכון בהוצאות המחייה השוטפות – שימוש חכם בתאורה טבעית החוסך בהוצאות התאורה המלאכותית, מערכת מבודדת של מעטפת המבנה החוסכת עד-40% מהוצאות החשמל לקירור ולחימום הבית, הצבת חסכמים ומיכלי הדחה החוסכים עשרות ליטרים של מים ביום, שימוש בגופי תאורה חכמים ובצמחייה חסכונית החוסכים כ-30% מהוצאות החשמל והמים בשטחים הציבוריים, וכן אלמנטים נוספים התורמים לסביבה, ובמקביל גם לכיסו של הדייר.

סביבה ירוקה

יחסי גומלין נכונים בין פרויקט נדל"ן לסביבתו, צריכים לתת מענה לצרכי הדיירים ולמשפחותיהם, זאת מבלי להתפשר על זכותם של הדורות הבאים לחיות בסביבה ירוקה ובריאה הנשענת על משאבים טבעיים אשר לא נוצלו עד תום או התכלו עקב שימוש שגוי או מוגזם. הצורך בשמירה על הסביבה, בשימור ובפיתוח הצמחייה הטבעית והמרחבים הירוקים המקיפים את אזור המגורים, הוא הרבה יותר מטרנד עכשווי – הוא צו מוסרי שלנו כלפי ילדינו. שיטת ה BETTER HOME תוכננה מבסיסה, לשמש מודל נכון לבנייה המתכתבת עם הסביבה, תוך מעבר למקורות אנרגיה חלופיים, שימוש בחומרי בנייה לא רעילים, ניצול נכון של משאבים וניצול אופציות מחזור, כל אלה ועוד למטרה אחת ויחידה – חיים ירוקים, בריאים וטובים יותר.